„PER ASPERA AD ASTRA”

11.08.2017 20:00
11.08.2017 22:00
Per Aspera Ad Astra

„PER ASPERA AD ASTRA” (Przez trudy do gwiazd), czyli niezwykłe życie codzienne wychowanków kolegium i konwiktu jezuickiego w Kłodzku

w ramach

Nocnego zwiedzania miasta z dreszczykiem

11 sierpnia 2017 r., godz. 20.00 START (Dziedziniec muzealny)

Zapraszamy na doroczną wędrówkę po mieście. Ścieżkami historii Kłodzka poprowadzą nas pracownicy Muzeum Ziemi Kłodzkiej oraz wolontariusze-przyjaciele muzeum.

Duchy wybitnych uczniów dawnego kolegium jezuickiego zdradzą sekrety z życia miasta, szkoły i internatu z XVII i XVIII wieku. Przechadzce po Kłodzku towarzyszyć będą scenki rodzajowe, muzyka oraz teatr jezuicki. Tego wieczoru swe bramy otworzy przed nami dawne kolegium jezuickie, konwikt oraz kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny.

W trakcie imprezy wystąpi zespół RITORNELLO z Czech pod dyrekcją Michaela Pospíšila zajmujący się odtwarzaniem muzyki dawnej zgodnie z duchem epoki (historically informed performance).

Współpraca: Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Bolesława Chrobrego w Kłodzku, Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kłodzku

Występują:
Pedro Cordon – Jezuita
Anna Franczukowska – Anna Metzinger von Kaltenstein
Kacper Górak – Uczeń
Katarzyna Herman – Jezuita
Joanna Jakubowicz – Praczka
Malwina Karp – Żona Andrei Carove
Agnieszka Krawczyk – Michał Klahr Starszy
Agnieszka Lechowicz – Jezuita
Sławek Machlowski – Matthias Scholz
Krzysztof Miszkiewicz – Hieronim Keck