Europejskie Dni Dziedzictwa 2012

14.09.2012 17:00
V-1522 - Kopia.jpg

Tegoroczne Europejskie Dni Dziedzictwa odbywają się pod hasłem Tajemnice codzienności. Z tej okazji Muzeum Ziemi Kłodzkiej w Kłodzku zaprasza na spotkanie, którego motywem przewodnim będzie dawna fotografia. W ramach uroczystości odbędzie się otwarcie wystawy pt. Historia jednego atelier fotograficznego... oraz wygłoszony zostanie odczyt  Pawła Syposza pt. "Atelier - miejsce niezwykłe". Na ekspozycji poświęconej historii kłodzkiego atelier fotograficznego funkcjonującego w budynku przy ul. Kościuszki 9 (dawniej Wilhelmstrasse) przedstawiona zostanie twórczość działających tam na przestrzeni 130 lat pięciu fotografów: Aloisa Hübnera, Edwina Völkela, Georga Marxa, Bolesława Mecwaldowskiego i obecnie Marleny Solskiej.