Między Wrocławiem a Pragą. Modernizacja kościoła pw. Wniebowzięcia NMP w Kłodzku w drugiej połowie XVII wieku.

14.06.2012 17:00
MF_0402.jpg

Wszystkich zainteresowanych zagadnieniem zmian architektonicznych, jakich dokonali  jezuici w kościele pw. Wniebowzięcia  NMP w Kłodzku,  przejmując go w pierwszej połowie XVII wieku od kawalerów maltańskich, zapraszamy 14 czerwca o godzinie 17.00 do Muzeum Ziemi Kłodzkiej. Historyk sztuki – dr Dariusz Galewski - opowie o barokowym wystroju i wyposażeniu, artystach, mecenasach, zleceniodawcach i ich roli w kształtowaniu tej pięknej świątyni. Prelekcja połączona zostanie z promocją najnowszej książki dr. Galewskiego pt. Jezuici wobec tradycji średniowiecznej. Barokizacja kościołów w Kłodzku, Świdnicy, Jeleniej Górze i Żaganiu. Wydana przez krakowskie Wydawnictwo Universitas publikacja jest, jak podkreśla autor, pierwszą próbą określenia stosunku jezuitów do sztuki średniowiecznej na obszarze Śląska.