SYBILLA 2022

Sybilla 2022.jpg
Szanowni Państwo,
właśnie dotarła do nas wspaniała wiadomość, że Muzeum Ziemi Kłodzkiej znalazło się w gronie laureatów konkursu na Wydarzenie Muzealne Roku 2022 "Sybilla". „Sybilla” jest najważniejszą formą uznania osiągnięć w polskim muzealnictwie. Zostaliśmy wyróżnieni w kategorii edukacja za ubiegłoroczne Nocne Zwiedzanie Miasta z Dreszczykiem pt. „Projekt i wykonanie – mistrz rzeźbiarstwa Franz Wagner z Kłodzka”. Niezmiernie się cieszymy i mamy nadzieję, że Państwo z nami!
Ale to nie wszystko! Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zabytków ogłosił właśnie plebiscyt publiczności, zachęcający do udziału w głosowaniu na najlepszy Państwa zdaniem muzealny projekt 2022 roku. Mamy nie lada konkurencję. Rywalizujemy z tak znamienitymi instytucjami jak: Muzeum Fotografii w Krakowie, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, Zamek Królewski na Wawelu, Muzeum Narodowe w Kielcach, Muzeum Narodowe w Krakowie, Muzeum Narodowe w Lublinie, Muzeum Narodowe w Warszawie, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Muzeum Śląskie, Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej, Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni, Muzeum w Gliwicach, Muzeum Ziemi Kępińskiej im. TP Potworowskiego w Kępnie, Muzeum Architektury we Wrocławiu, Muzeum Niepodległości, Muzeum w Przeworsku Zespół Pałacowo - Parkowy.
Mamy nadzieję, że właśnie nasza, jedyna w swoim rodzaju, żywa lekcja historii, z inscenizowanymi w różnych zakątkach miasta opowieściami o życiu i dorobku artystycznym Franza Wagnera, przeplatanymi historiami z życia Kłodzka, która przyciągnęła tak wielu widzów, utkwiła Państwu w pamięci i warta jest Państwa głosu.
Bardzo prosimy o zagłosowanie
na stronie https://bit.ly/sybilla-2022 i udostępnianie postu!!
Głosować można do 26 maja (do północy).