Zauroczeni naturą

03.03.2018 16:00
Minerały z kolekcji K. K .jpg

Dyrektor Muzeum Ziemi Kłodzkiej w Kłodzku, Dyrektor Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu oraz Prezes Polskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk o Ziemi Oddział Sudecki w Wałbrzychu zapraszają na otwarcie wystawy ZAUROCZENI NATURĄ -

3 marca 2018 r., godz. 16.00

Wystawa zorganizowana z okazji jubileuszu 40 lat Oddziału Sudeckiego Polskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk o Ziemi

Na wystawę złożą się dokumenty i materiały ilustracyjne ukazujące działalność towarzystwa na przestrzeni lat oraz wyselekcjonowane dla potrzeb szerokiej publiczności minerały, skały i rzadkie skamieniałości pochodzące z prywatnych kolekcji jego byłych i obecnych członków Towarzystwa.

Wystawcy:

Daniel Cudziło (Ołdrzychowice Kłodzkie) – „Minerały Kotliny Kłodzkiej”
Leszek Dudziński (Wałbrzych) – „Skamieniałości z Wałbrzycha i okolic”
Józef Kawałko (Świdnica) – „Minerały Masywu Ślęży”
Jarosław Kosałka (Świdnica) – „Agaty z Płóczek Górnych k. Lwówka Śląskiego”
Kazimierz Kozakiewicz (Wałbrzych) – „Minerały z wybranych lokalizacji Dolnego Śląska”
Janusz Lukliński (Wałbrzych) – „Minerały świata”
Ryszard Martowicz (Ząbkowice Śląskie) – „Minerały z wybranych kopalń Dolnego Śląska”

Plansze o historii Oddziału Sudeckiego PTPNoZ przygotował: Marcin Kuleszo (Stara Kopalnia w Wałbrzychu)

wystawa czynna: marzec - kwiecień 2018