ZIEMIA KŁODZKA CZEKA NA MAŁYCH GOŚCI

Z przyjemnością informujemy, iż w minionym okresie letnim PORTAL INTERNETOWY - ZIEMIA KŁODZKA prowadził akcję pn. ZIEMIA KŁODZKA CZEKA NA MAŁYCH GOŚCI, a wśród wyróżnionych znalazło się również nasze muzeum. Akcja miała na celu wysondowanie - jak kłodzki region przyjmuje nasze pociechy w towarzystwie rodziców czy opiekunów?  Co szczególnego mógł im zaoferować w minionym sezonie?  Gdzie nasi goście mogli liczyć na miejsca oraz obiekty szczególne im przychylne?  Do portalowej redakcji www.ziemiaklodzka.pl wpłynęło wiele maili i wypowiedzi czytelników, praktycznie z całej Polski. Były też - jak zresztą zawsze - liczne głosy spoza kraju.

Zdaniem portalowych czytelników najwięcej głosów oddano na dusznickie Muzeum Papiernictwa.

Na drugim miejscu, przewagą dosłownie kilku głosów uplasowało się Muzeum Ziemi Kłodzkiej. Nasze muzeum oceniono wysoko m.in. za bogatą ofertę specjalnych letnich imprez dla dzieci, pełną otwartość na małego gościa i niezwykle miłą atmosferę. Gdzie jak pisano „każdy czuje się tutaj jak gość specjalny…”.  Wyjątkowy podziw budziła muzealna kolekcja zegarów oraz udostępniony świat podziemnych korytarzy i labiryntów.

Wyróżniono również bystrzyckie Muzeum Filumenistyczne, a na kolejnych miejscach uplasowała się kłodzka Starówka i oczywiście sama Twierdza oraz polanickie uzdrowisko, bajeczne fontanny, plac zabaw, atrakcyjne dla dzieci alejki i parkowe miejsca. Głosy oddano również na Lądek Zdrój - Biskupie Stawy, Wojciech, zdrojowy park, Starówka, arboretum, Bystrzycę Kłodzką i jej malownicze okolice. Wysoką notę uzyskało ponadto sąsiedzkie Bardo.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.ziemiaklodzka.pl