Na tropach chochlika Gburka

okładka przód.jpg

Pozycja niedostępna. Nakład wyczerpany

Na tropach chochlika Gburka to tytuł najnowszej oferty wydawniczej kłodzkiego muzeum, utrzymanego w konwencji bajki, przewodnika po wystawie Z dziejów Kłodzka. Publikacja przeznaczona jest dla najmłodszych, tj. dzieci w wieku 5-10 lat.
Przypomnijmy, że książeczka, to kolejna z cyklu bajek opowiadających o przygodach skrzatów w muzeum. Wydany w roku 2010 przewodnik pt. Jak skrzat Teofil zwiedzał muzeum w Kłodzku miał za zadanie dostarczyć dzieciom, w lekkiej i przyjemnej formie, podstawowych wiadomości o kłodzkiej placówce i jej zbiorach. Autorka książki wyszła bowiem z założenia, że wizyta w muzeum, zwłaszcza pierwsza, powinna zostać zapamiętana jako czas spędzony miło i zachęcić do kolejnych odwiedzin.

      W wydanej obecnie publikacji skrzaty, Teoś i Tymoteusz, będą rozwiązywać zagadkę znikających, z jednej z wystaw, eksponatów. A do tego muszą jeszcze odnaleźć i uratować chochlika zamieszkującego tajemnicze, pełne zakamarków, podziemia muzeum w Kłodzku. Autorka książki  ma nadzieję, że w ten sposób pobudzi ciekawość dzieci, które zechcą przyjść do muzeum, by podążyć śladem skrzatów i na własne oczy zobaczyć cenne zabytki, które przetrwały do naszych czasów. I nic więcej nie zdradzę. Musicie po prostu przeczytać bajeczkę, która zaczyna się tak: „Gburek oszalał! Coraz częściej straszył ludzi zwiedzających muzealne podziemia, a nocami chodził po muzeum i przestawiał, albo co gorsze chował, zgromadzone w salach zabytki. A w końcu zniknął”. Uff, będzie się działo.

                                                                                                                                  Irena Klimaszewska

 

Cena: 9 zł