Materiały prasowe

Martwa natura jak żywa w Starym Ratuszu we Wrocławiu

Martwa natura jak żywa.jpg

Serdecznie zapraszamy na kolejną odsłonę wystawy pt. "Martwa natura jak żywa", której autorką i kuratorką jest Joanna Stoklasek-Michalak. Tym razem  kłodzką ekspozycję muzealną  będzie można obejrzeć w Starym Ratuszu we Wrocławiu. Jej wernisaż odbędzie się 1 grudnia 2017 r. o godz. 17.00.

Słowo Żydowskie o wystawie "Powroty" Ryszarda Bilana

Miło jest nam poinformować, iż w październikowym wydaniu miesięcznika społeczno-kulturalnego - Słowo Żydowskie - ukazał się artykuł poświęcony wystawie „Powroty” Ryszarda Bilana trwającej od 12 września 2014 r. w naszym muzeum.
Zapraszamy do lektury

ZIEMIA KŁODZKA CZEKA NA MAŁYCH GOŚCI 2014

Muzeum Ziemi Kłodzkiej w Kłodzku z przyjemnośćią włącza się w akcję „ZIEMIA KŁODZKA CZEKA NA MAŁYCH GOŚCI” / edycja 2014 /. Liczymy na odwiedziny naszej placówki oraz Państwa głosy.

PORTAL INTERNETOWY - ZIEMIA KŁODZKA po raz kolejny ogłasza akcję „ZIEMIA KŁODZKA CZEKA NA MAŁYCH GOŚCI’’. Celem akcji jest promocja miejsc i wydarzeń, na które liczyć mogą nasi mali goście w towarzystwie swoich rodziców czy opiekunów.

Chcemy uzyskać odpowiedzi na pytania:

- jak region przyjmuje nasze pociechy ?

CZEKA NA MAŁYCH GOŚCI

Z przyjemnością informujemy, iż w minionym okresie letnim PORTAL INTERNETOWY - ZIEMIA KŁODZKA prowadził akcję pn. ZIEMIA KŁODZKA CZEKA NA MAŁYCH GOŚCI, a wśród wyróżnionych znalazło się również nasze muzeum. Akcja miała na celu wysondowanie - jak kłodzki region przyjmuje nasze pociechy w towarzystwie rodziców czy opiekunów?  Co szczególnego mógł im zaoferować w minionym sezonie?

Modernizacja wystawy stałej pt. "Oczy czasu. Zegary mechaniczne popularne na Śląsku w XIX i I poł. XX wieku"

logoministerstwa.jpg

Uprzejmie informujemy, że w związku z prowadzeniem prac modernizacyjnych na ekspozycji pt. "Zegary mechaniczne popularne na Śląsku w XIX i I poł. XX wieku" w ramach programu Dziedzictwo - kulturowe - priorytet 2 - Wspieranie działań muzealnych finansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, od dnia 10 września do 15 grudnia 2013 r. wystawa będzie zamknięta.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Sztuka pisania

warsztaty kaligrafii i iluminacji.jpg

5 września br. rozpoczęliśmy w naszym muzeum cykl warsztatów kaligrafii i iluminacji pt. „Sztuka pisania”. Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego skierowany jest do osób, które mają ograniczony dostęp do kultury m.in. : seniorów, osób niepełnosprawnych oraz dzieci z domu dziecka. Warsztaty prowadzi  Barbara Bodziony  historyk sztuki, która  ukończyła Wyższy Europejski Instytut Iluminacji i Rękopisów w Angers.

Dotacje zewnętrzne dla Muzeum Ziemi Kłodzkiej w 2012 r.

Z radością informujemy, że w wyniku aplikacji złożonych przez Muzeum Ziemi Kłodzkiej instytucja otrzymała w 2012 r. następujące dotacje ze środków pozostających w dyspozycji Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego:

I miejsce za organizację imprezy "Noc Muzeum".

IMG.jpg

Muzeum Ziemi Kłodzkiej w Kłodzku zostało nagrodzone I miejscem za organizację imprezy "Noc Muzeum" w Plebiscycie na najpopularniejsze na Ziemi Kłodzkiej wydarzenie kulturalno-społeczne w 2011 roku.

Konkurs zorganizowany przez Oficynę Wydawniczą Brama - Gazetę Prowincjonalną Ziemi Kłodzkiej