Drugie spotkanie jubileuszowe

07.02.2023 17:15
Jubileusz
Świętując jubileusz 60 lat Muzeum Ziemi Kłodzkiej i jego działalności wystawienniczej, wydawniczej oraz popularyzującej kulturę i historię ziemi kłodzkiej, zapraszamy Państwa na drugie spotkanie z cyklu "12 miesięcy - 12 wydarzeń".
Tym razem tematem spotkania będzie szeroko rozumiany czas.
Joanna Stoklasek Michalak przypomni jeden z największych sukcesów wystawienniczych naszej instytucji, jakim była wystawa pt. "Oczy czasu" - otwarta w 1990 r. i wyróżniona przez ówczesnego Ministra Kultury i Sztuki I nagrodą zespołową w Ogólnopolskim Konkursie na Najciekawsze Wydarzenie Muzealne Roku 1990 - oraz wygłosi prelekcję pt. "Czas i jego sekrety", odsłaniając przed słuchaczami symbolikę i ikonografię motywów dekoracyjnych muzealnych zegarów.
Jeśli czas pozwoli, swoje podwoje otworzy obecna wystawa zegarów, zmodernizowana w 2013 r.
Będzie nam niezmiernie miło ponownie spędzić z Państwem czas:

7 lutego (wtorek) 2023, godz. 17.00
Serdecznie zapraszamy!