Gdzie jest ręka barona von Fitschena?

04.08.2023 20:30
Nocne na stronę mini.jpg

NOCNE ZWIEDZANIE MIASTA Z DRESZCZYKIEM

Gdzie jest ręka barona von Fitschena?
- czyli niezwykła historia kłodzkiego muzeum

4 sierpnia 2023

START: godz. 20.30
Pl. Bolesława Chrobrego 4
kłodzki rynek

Tym razem zabierzemy mieszkańców i gości Kłodzka w retrospektywną podróż w czasie przez 60 lat kłodzkiego muzealnictwa. Naszą opowieść rozpoczniemy w 1906 r., kiedy to swoją działalność rozpoczęło Heimatmuseum, a zakończymy w 1963 r. otwarciem Muzeum Ziemi Kłodzkiej. Motywem przewodnim inscenizacji będzie niezwykły eksponat z Heimatmuseum - uschnięta ręka barona von Fitschena. Serdecznie zapraszamy!

Zapewniamy dreszczyk emocji...

NOCNE ZWIEDZANIE MIASTA Z DRESZCZYKIEM to impreza plenerowa prowadzona przez muzealników przy udziale wolontariuszy, wzbogacona o działania performatywne. Przybliżająca widzom w niekonwencjonalny sposób historię, architekturę i sztukę Kłodzka.

Scenariusz i reżyseria: Joanna Jakubowicz
Dobór kostiumów historycznych i rekwizytów: Anna Franczukowska
Oprawa plastyczna przedstawienia, grafika: Malwina Karp
Etiuda taneczna: Monika Ziemińska
Etiuda „Chłopaki łobuziaki”: Michał Wysoczański
Światło i dźwięk: Sebastian Hewko

Współpraca:
Copia Studio Poland, Kłodzki Ośrodek Kultury, Klasztor Franciszkanów w Kłodzku, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kłodzku, Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy, Twierdza Kłodzko, Uniwersytet III Wieku – Kłodzko przy MZK, Urząd Miasta Kłodzka, "LENA" Wypożyczalnia strojów karnawałowych Mosina.

Sponsorzy:

Wystąpią:
Dorota Bednarczyk - Kobieta z wernisażu
Martyna Bednarczyk - Dziewczynka z wernisażu
Mikołaj Chludziński - Duch barona Otto Ferdinanda von Fitschena
Pedro Cordon-Jakubowicz - Chłopiec
Ewa Dobrzycka - Miłośniczka sztuki
Anna Franczukowska - Kobieta z wernisażu, Krystyna Toczyńska-Rudysz
Elżbieta Gałczyńska - Kobieta z wernisażu
Katarzyna Herman - Rączka, Kobieta z wernisażu
Joanna Jakubowicz - Przewodniczka
Elżbieta Jaszewska - Kobieta z wernisażu