Jubileusz 60 lat działalności Muzeum Ziemi Kłodzkiej

19.01.2023 17:00
19.01.2023 19:00
Jubileusz
 
 
Zapraszamy do wspólnego świętowania!
 

12 miesięcy – 12 wydarzeń

upamiętniających 60 lat działalności Muzeum Ziemi Kłodzkiej

Zaczynamy w czwartek 19 stycznia 2023, o godz. 17:00.

Spotkanie poświęcone duchowemu i religijnemu motywowi, nawiązującemu pośrednio i bezpośrednio do tematu Bożego Narodzenia.

Tomasz Gmerek Studio Fotografii Tomasz Gmerek Ziemia Kłodzka przypomni wystawę fotograficzną pt. Chrystus narodził się w drodze do Lądka (czynna w latach 2010-2011) i opowie, jak sfotografowane wówczas przez niego przydrożne kapliczki mają się dzisiaj.
 
Joanna Stoklasek Michalak w prelekcji pt. Gdy się dziecię rodzi. Motyw narodzin w Rodzinie Świętej w malarstwie zaprezentuje ikonografię motywu narodzin dzieci w rodzinie Marii z Nazaretu.
 

Koordynacja: Joanna Stoklasek-Michalak 

 

Plakat - 19 stycznia 2023

Rok 2023 to dla Muzeum Ziemi Kłodzkiej rok świętowania jubileuszu 60 lat działalności wystawienniczej, wydawniczej oraz popularyzującej kulturę i historię ziemi kłodzkiej.
Z tej okazji zapraszamy Państwa - wszystkich miłośników regionu i sympatyków naszej instytucji - na JUBILEUSZ MUZEUM ZIEMI KŁODZKIEJ, czyli całoroczny cykl spotkań i imprez, podczas których przypomnimy Państwu wybrane przedsięwzięcia, szczególnie istotne lub popularne w bogatym i wieloletnim dorobku Muzeum.
Zaprezentowane inicjatywy wzbogacimy o nowe tematy i perspektywy, bo przecież Muzeum wciąż pełni swoją społeczną misję, w której Państwa udział jest zaszczytnym dopełnieniem.
Zapraszamy Państwa w różne wtorki miesiąca - konkretną datę będziemy podawać na bieżąco na stronie i na profilu fb - www.facebook.com/MuzeumZiemiKlodzkiej