Kresowa Atlantyda

25.04.2014 17:00
prof.Stanislaw-Slawomir-Nicieja.jpg

Spotkanie autorskie z prof. zw. dr. hab. Stanisławem Sławomirem Nicieją z okazji prezentowanej w muzeum wystawy przygotowanej przez Instytut Pamięci Narodowej pt. Kaźń profesorów lwowskich. Wzgórza wuleckie 1941.  Zaproszony prelegent zaprezentuje  swoją kilkutomową serię książek zatytułowanych Kresowa Atlantyda, Historia i mitologia miast kresowych opisującą w barwny sposób miasta kresowe z ich unikatowymi pejzażami i folklorem.

Stanisław Sławomir Nicieja (ur. 4 października 1948 r.             w Strzegomiu) – historyk i historyk sztuki XIX i XX wieku, profesor nauk humanistycznych, rektor Uniwersytetu Opolskiego, senator    V kadencji. Współautor sześciu filmów dokumentalnych o Lwowie, m.in. Orlęta Lwowskie (1990), Snem wiecznym we Lwowie (1992), Zadwórze – polskie Termopile (1993). Należy do twórców Towarzystwa Historyczno-Literackiego im. Karola Szajnochy w Opolu, w jego ramach od 1989 organizuje wieczory autorskie i promocje książek w Klubie Akademickim Uniwersytetu Opolskiego. Jest pomysłodawcą i realizatorem Złotej Serii Otwartych Wykładów Uniwersyteckich.

Wstęp wolny.