Monotypia na wesoło Dwa Kolory i Dom pod Grabem

06.07.2019 16:00
Elżbieta Widawska

Zapraszamy na otwarcie wystawy powarsztatowej Monotypia na wesoło, koncert zespołu Dwa kolory oraz spektakl Dom pod Grabem - 6 lipca 2019 r., o godz. 16.00

Muzeum Ziemi Kłodzkiej w Kłodzku już od 11 lat organizuje warsztaty plastyczne przeznaczone dla członków Powiatowego Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych. W tym roku tematem zajęć była monotypia (gr. monos – jeden, typos – odbicie) – artystyczna technika graficzna pozwalająca na uzyskanie tylko jednej odbitki. Efektem warsztatów jest wystawa – Monotypia na wesoło.

Autorki prac:
Olga Ciepiela
Lucyna Gawryś-Kalita
Zdzisława Górska
Aurelia Soliło
Helena Szubert
Jadwiga Wąsek
Elżbieta Widawska
Barbara Woźniak

Prowadzenie warsztatów: Malwina Karp - artystka, absolwentka malarstwa wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Powiatowe Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych istnieje od 2005 r. Jego działalność statutowa opiera się na integracji społecznej, wzajemnej pomocy oraz wspieraniu się w różnych, trudnych sytuacjach życiowych. Działa na rzecz drugiego człowieka. Prowadzi szeroko pojętą współpracę z samorządami Kłodzczyzny, by dbać o dobro swoich członków.

Dwa kolory zespół wokalno instrumentalny pod patronatem Gminnego Ośrodka Kultury Nieporęt. Grupa działa od marca 2018 r. i wykonuje najpiękniejsze piosenki słowiańskie. W swoim repertuarze posiada ponad dwadzieścia piosenek będących dziedzictwem kultury narodów wchodzących w skład Drugiej Rzeczypospolitej. Artyści swoimi występami podbijają serca publiczności. W tym roku w konkursie Potyczki Wokalne Seniorów w Legionowie zdobyli trzecie miejsce.
Muzycy:
Marta Pniewska-Przygocka (były członek Chóru Barokowego)
Celina Kryjom
Alina Baryga
Wiesława Rurka
Maria Laszuk
Michał Laszuk

Dom pod Grabem – fantastyczna komedia, która przeniesie nas do domu (czy na pewno spokojnej?) starości. Złota jesień życia może skrzyć się dowcipem i feerią rodzinnych czy towarzyskich faux pas, bez których życie pensjonariuszy tytułowego domu byłoby z pewnością o wiele smutniejsze.
Spektakl w reżyserii Bogusławy Oksza-Klossi