Na szkle malowane

18.07.2014 17:00
DSCN9549 - Kopia.jpg

Wernisaż wystawy powarsztatowej prac członków Powiatowego Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych.

W czerwcu w Muzeum Ziemi Kłodzkiej odbyły się warsztaty malowania na szkle. Miały one na celu przybliżenie ich uczestnikom dawnej kultury ludowej, która rozwijała się już ponad 200 lat temu przy licznych hutach działających na ziemi kłodzkiej. Na wystawie zostaną pokazane wizerunki świętych popularnych w naszym regionie malowane na szklanej tafli, a wzorowane na obrazach , które powstawały we wsi Lasówka, w której działała jeszcze do 1952 roku huta szkła.

Serdecznie zapraszamy!

Warsztaty zostały dofinansowane przez Urząd Miasta Kłodzka.

Powiatowe Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych istnieje od 2005 r. Jego działalność statutowa opiera się na integracji społecznej, wzajemnej pomocy oraz wspieraniu się w różnych, trudnych sytuacjach życiowych. Działa na rzecz drugiego człowieka. Prowadzi szeroko pojetą współpracę z samorządami Kłodzczyzny, by dbać o dobro swoich członków.

Prowadzenie warsztatów:
Joanna Jakubowicz - historyk sztuki
Malwina Karp - artystka, absolwentka malarstwa wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych