Oratorium Glacianum Kłodzka. Religijność maryjna rodem ze średniowiecza

14.03.2023 17:00
Jubileusz
Świętując jubileusz 60 lat Muzeum Ziemi Kłodzkiej i jego działalności wystawienniczej, wydawniczej oraz popularyzującej kulturę i historię ziemi kłodzkiej, zapraszamy Państwa 14 marca (wtorek) 2023 roku o godzinie 17:00 na trzecie spotkanie z cyklu "12 miesięcy - 12 wydarzeń".

Tym razem Joanna Stoklasek Michalak podczas prelekcji Oratorium Glacianum. Kłodzka religijność maryjna rodem ze średniowiecza zapozna Państwa z tematem oraz zaprezentuje wspomnienie obchodów jubileuszu Arnošta z Pardubic (2003-2005) i wystawy Kłodzko w średniowieczu (2009-2010)

Wstęp wolny!

 

Koordynacja - Joanna Stoklasek-Michalak 

 

Rok 2023 to dla Muzeum Ziemi Kłodzkiej rok świętowania jubileuszu 60 lat działalności wystawienniczej, wydawniczej oraz popularyzującej kulturę i historię ziemi kłodzkiej.
Z tej okazji zapraszamy Państwa - wszystkich miłośników regionu i sympatyków naszej instytucji - na JUBILEUSZ MUZEUM ZIEMI KŁODZKIEJ, czyli całoroczny cykl spotkań i imprez, podczas których przypomnimy Państwu wybrane przedsięwzięcia, szczególnie istotne lub popularne w bogatym i wieloletnim dorobku Muzeum.
Zaprezentowane inicjatywy wzbogacimy o nowe tematy i perspektywy, bo przecież Muzeum wciąż pełni swoją społeczną misję, w której Państwa udział jest zaszczytnym dopełnieniem.
Zapraszamy Państwa w różne wtorki miesiąca - konkretną datę będziemy podawać na bieżąco na stronie i profilu fb - www.facebook.com/MuzeumZiemiKlodzkiej