Śladami kłodzkiego architekta Andreasa Ernsta

09.08.2019 20:00
09.08.2019 23:00
20190809Ernst fb  - Kopia.jpg

Wieczorem, 9 sierpnia 2019 r., o godz. 20.00, mieszkańcy Kłodzka i turyści będą mieli niezwykłą okazję do poznania na nowo Kłodzka. A to za sprawą Nocnego zwiedzania miasta z dreszczykiem Śladami kłodzkiego architekta Andreasa Ernsta. Będzie to z pewnością niezapomniana wędrówka po mieście. Tym razem przeniesiemy się do czasów, z początku  XX wieku , w których, za sprawą utalentowanego architekta Andreasa Ernsta, powstała zabudowa - jednej z piękniejszych kłodzkich ulic – ulicy Łużyckiej. Wspólnie przyjrzymy się wzniesionym w tym miejscu  budowlom, poznamy szczegóły z życia architekta oraz losy dawnych mieszkańców Kłodzka.

Start ► Ulica Łużycka 1 (Mała poczta)

Wydarzenie w ramach XIV DNI TWIERDZY KŁODZKO.

Scenariusz i reżyseria: Joanna Jakubowicz
Kostiumy: Anna Franczukowska
Oprawa graficzna: Malwina Karp
Współpraca: Przedszkole nr 1 w Kłodzku.

Nocne zwiedzanie miasta z dreszczykiem - impreza plenerowa prowadzona przez muzealników przy udziale wolontariuszy, wzbogacona o działania performatywne. Ma na celu przybliżenie widowni historii Kłodzka.

Wstęp wolny!

-----------------------------------------
ENG

On the evening of August 9, 2019, at 8:00pm, Kłodzko residents and tourists will have an incredible opportunity to get to know city.Take part in the Thrilling Night Tour of the City in the footsteps of the architect Andreas Ernst. It will, for sure, be an unforgettable walk through Kłodzko.

Start ►  Łużycka Street

This event is part of the "14th Day of the Kłodzko Fortress” (XIV DNI TWIERDZY KŁODZKO).

Free entry!