Tkanie krajobrazu. Rozmowa o tożsamości lokalnej Dolnego Śląska.

20.10.2016 17:00
Photo: Polish Jews in Wrocław 1946.

Muzeum Ziemi Kłodzkiej w Kłodzku oraz Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Żydów w Polsce zapraszają na spotkanie z Olgą Tokarczuk oraz Leo Kantorem - 20 października 2016 r., o godz. 17.00

W programie:

● Pokaz filmu dokumentalnego w reżyserii Leo Kantora
„W poszukiwaniu utraconego krajobrazu”

● Rozmowa o tożsamości mieszkańców Dolnego Śląska zainspirowana esejem Olgi Tokarczuk „Bezimienny krajobraz”

Organizatorzy:

Partner:

Patron medialny:

Olga Tokarczuk – polska psycholog, pisarka, eseistka, autorka scenariuszy, poetka, dwukrotna laureatka Nagrody Literackiej „Nike” (2008, 2015). Była współorganizatorem Festiwalu Opowiadania. Od 2008 prowadzi zajęcia z twórczego pisarstwa na Uniwersytecie Opolskim. Była członkinią Zielonych 2004 oraz redakcji „Krytyki Politycznej”.

Leo Kantor – dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Człowiek w świecie” i szef Międzynarodowego Forum Kultury w Szwecji, który w 2007 r. otrzymał jedną z głównych nagród Federacji Artystów Szwedzkich za działania antyrasistowskie i antynazistowskie w dokumencie filmowym, a dwa lata później za monodram "Wyjechać ze skrzypcami" dostał nagrodę wojewody dolnośląskiego na wrocławskim Festiwalu Teatru Jednego Aktora.

Zapraszamy na relację Telewizji Kłodzkiej